wrapper

سرتیتر مطالب

پیام آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی به مناسبت عید غدیر خم

بسم الله الرحمن الرحیم

((عن علیّ بن بلال، عن علیّ بن موسی الرضا، عن موسی بن جعفر، عن جعفر بن محمّد،عن محمّد بن علی، عن علیّ بن الحسین، عن الحسین بن علی، عن علیّ بن أبی طالب(ع)،عن النبیّ(ص)، عن جبرییل، عن میكائیل، عن اسرافیل، عن اللّوح، عن القلم قال:

 یقول الله عزو جل: وَلَايةُ عَلِيِّ بْنِ أبِي طَالِبٍ حِصْنِي فَمَنْ دَخَلَ حِصْنِي أَمِنَ مِنْ عَذَابِی ))1

 

غدیر از اعظم اعیاد و شعار بزرگ تشیّع و حلقه‌ی اتصال انسان‌ها به مبدأ است.غدیر روز نزول عظیم ترین نعمت‌های الهی برای تمامی موجودات این عالم از انسان و حیوان و نبات وجماد است.غدیر روز مأیوس شدن شیطان از عباد مخلصین است غدیر شاه رگ اصلی موجودیت و حیات جاوید قرآن است.

غدیر، روز اکمال دین و اتمام نعمت بر مسلمین و روز ظهور دین مرضی پروردگار عالم است.((الْيَوْمَ أَكمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ وَأَتممْتُ عَلَيْكُمْ نعْمَتِي وَرَضِيتُ لَكُمُ الإِسْلاَمَ دِينًا))2

 

جز دینی که در غدیر اعلام شد که اساسش بر مولویّت أمیرألمؤمنین(علیه السلام) نهاده شده است دین دیگری ازکسی پذیرفته نیست.

 

((وَمَن يَبتَغِ غَيْرَ الإسْلاَمِ دينًا فَلَن يُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِي الآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِينَ))3. اسلامی را که خداوند به آن رضایت می‌دهد و آن را به عنوان دین برای مردم برگزیده است،آن اسلامی است که حصن حصینش ولایت مطلقه‌ی کلیّه‌ی الهیّه‌ی علی بن ابی طالب(علیه السلام) بر ما سوی‌الله است((وَ يُمَكِّنَنَّ لهمْ دِينَهُمُ الَّذِي ارْتَضَى لَهُمْ ))4

 

آنان که چنین دینی را پذیرفته‌ اند داخل در این دژ مستحکم الهی شدند واز عذاب اخروی در أمن و أمان و آنانکه نپذیرفتند و یا بیعت شکنی کردند و یا چیزی به آن افزودند از زیان کارانند.

 

بسیار سزاوار است متمسکین به ولایت علی بن ابی طالب(ع)، در روز غدیر بلکه در دهه فرخنده‌ی غدیر شاد باشندو به جشن و سرور بپردازند، از هم دیگر دیدن کنند، عیدی و هدیه بدهند،اطعام کنند و نعمت عظمای ولایت را که از اعظم نعم الهی است شاکر باشندو به یک دیگر تبریک و تهنیت بگویند و در توسعه و ترویج فرهنگ غدیرو تبین واقعه غدیر و پیام غدیر سعی و تلاش اساسی و جدی بنمایندزیرا که روز غدیر از اعظم اعیاد اسلامی است و مسلمین باید در راه إحیاء این روز بزرگکه إحیای توحید و نبوت و ولایت است جان فشانی کنند.

 

اصفهان ـ مدرسه ی صدر بازار  

علی صافی اصفهانی       

------------------------------------

پی نوشت ها:

1-بحارالانوار 39/246؛ جامع الاخبار/15؛ أمالی الصدوق/142؛ عیون الاخبار/276؛ معانی الاخبار:371

2- مائده:3 ؛ امروز دين شما را به كمال رسانيدم و نعمت خود بر شما تمام كردم و اسلام را دين شما برگزيدم.

3-آل عمران: 85؛ و هر كس كه دينى جز اسلام اختيار كند از او پذيرفته نخواهد شد و در آخرت از زيانديدگان خواهد بود.

4-نور: 55؛ و دينشان را ـ كه خود برايشان پسنديده است ـ استوار سازد.

درباره ما

آیت الله علی صافی اصفهانی اصول فقه را نزد مرحوم آیت ا... صالحی. حاشیه ملاعبدا... را نزد آقای خسرو شاهی. منظومه را نزد آیت ا... انصاری شیرازی. معالم را نزد استاد مدرس افغانی تلمذ کردند. لمعه را اکثراً نزد مرحوم آیت ا... وجدانی فخر و مقداری را نزد مرحوم آیت ا... ذهنی تهرانی تلمذ نمودند. رسائل را نزد آیت ا... اعتمادی خواندندد.

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon-  اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، کوچه شماره 9، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

mail-black  

     

telephone  32317981 ، 03132317982

printer2  32317983