wrapper

سرتیتر مطالب

پیام تسلیت آیت الله حاج شیخ علی صافی به علماء و زعمای حوزه‌های علمیه‌ ی شیعه

به مناسبت ترویج تصوف و اشاعه‌ی فساد اعتقادی با بودجه‌ی بیت‌المال

توسط دفتر تبلیغات اصفهان

 بسم الله الرحمن الرحیم

یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره ولوكره الكافرون 

 

با کمال تأسف و تأثر خبردار شدیم در تاریخ 19/11/1389 پرچم ننگین و چرکین تصوف در مرکز حوزه‌ی علمیه‌ی اصفهان یعنی مدرسه‌ی صدر بازار با طراحی مدیریت جدید و یک سونگر دفتر تبلیغات اصفهان و با بودجه‌ی بیت‌المال و سهم مبارک امام زمان(عجل الله فرجه) توسط روحانی نمایی بیگانه از مکتب امام صادق(علیه السلام) و شیخکی صوفی مسلک از عوام عمامه به سرمشهد بر این زمین مقدس به اهتزاز درآمد.

 

انالله و اناالیه راجعون

 

چه شده است که حوزه‌ی علمیّه‌ی اصفهان با سابقه‌ی 700 ساله و تلاش گسترده و بی‌وقفه زعمای غیور و شجاع گذشته آن و سعی بلیغ سایر علما و فقهاء بزرگ شیعه از دوران غیبت صغری تا قبل از این برای ترویج و توسعه‌ی مکتب نورانی امام صادق(علیه السلام) و مبارزات بی‌دریغ آنها با انحراف و منحرفین مخصوصاً اهل بدعت و تصوف در همیشه تاریخ موجودیت خود و با هزاران افتخار دیگر در مسیر نورانی قرآن و عترت، امروز می‌بینیم زعمای آن در برابر ورود یک شیخک صوفی از مشهد به حوزه‌ی علمیّه‌ی اصفهان به دعوت رسمی اما غیر قانونی و غیر شرعی دفتر تبلیغات اصفهان سکوت اختیار کرده‌اند و با کمال تأسف همگی به تماشای برافراشته شدن پرچم صوفی‌گری در مرکز حوزه‌ی علمیه اصفهان که یکی از مقدس‌ترین مراکز شیعه است نشستند و دم بر نیاوردند.

 

کو آن رگهای جوشان و غیرت دینی فقها و زعمای گذشته‌ی حوزه‌ی علمیّه‌ی اصفهان که حدود الهی را جاری می‌کردند و منحرفین از قرآن و عترت را با فتواهای قدرتمند خود خفه می‌کردند.

 

نسبت صوفی‌گری به ائمه معصومین و به شخصیّت‌های طراز اول شیعه دادن و توهین عظیم به امثال شیخ‌صدوق و علامه‌ی‌مجلسی اول و دوم و علامه‌ی‌حلّی و .... (هر چند با صرف آن همه بودجه هیچ‌گونه استقبالی از این جلسه نشد و در نهایت ضعف و سرافکندگی برگزار شد.)

 

علمای شیعه را از صدر اسلام تا کنون صوفی و صاحب خرقه معرفی کردن که بعضی اجازه‌ی خرقه به دیگران می‌دادند و بعضی مثل علامه‌ی حلی و علامه مجلسی و ... بی‌سواد، بی‌تعهد معرفی شده‌اند که حق سخن گفتن در مبحث تصوف را نداشته‌اند و نسبت قومی گری (نژادپرستی) به شیخ صدوق دادن که او با همه عداوت و دشمنی داشته است. آری چنین نسبت‌های ناروایی به ائمه اطهار(علیهم السلام) و توهین به چنین شخصیّت‌هایی آن هم در مدرس مقدس مدرسه‌ی صدر اصفهان جرمی نابخشودنی و جنایتی عظیم است.

 

آیا فریاد رسی هست که به فریاد دین و مذهب و معنویت حوزه‌های علمیه‌ی این مملکت برسد. آیا مسلمانی هست به داد قرآن و عترت برسد.

 

معارف اهل بیت عصمت و طهارت را ناجوانمردانه به انزوا می‌کشانند تا ایتام آل محمد را، صوفی، لاابالی، بی‌تفاوت، بی‌غیرت و صلح کلّی بار آورند.


الیس الصبح بقریب، آیا صبح نزدیک نیست

 


صبح سعادت و معنویت و پایان سلطه‌ی شیطان و صبح زیبا و آسمانی ظهور حضرت بقیة الله الاعظم ارواحنا فداه.

 

ای‌کاش با وجود چنین مدیرانی یک مسلمان دلسوز و صاحب‌نفوذی در این مملکت پیدا می‌شد و کلمه‌ی اسلامی را از عنوان دفتر‌تبلیغات اصفهان حذف می‌کرد تا شاید دردِ دیندارانِ این مملکت بی‌در و دروازه (که هر کلاش بی‌آبرویی و هر بی‌سواد بی‌سروپایی آزادانه نام استاد به خود می‌چسباند و به تحریف دین مشغول‌می‌شود) بتوانند نفسی تازه کنند.

 

ما ضمن هشدار و اعلام خطر به زعمای حوزه‌های علمیّه‌ی شیعه مخصوصاً، اصفهان این مصیبت بزرگ را که به اصول و اساس دین و تشیع ضربه زده است به حضرت بقیة الله الاعظم اروحنا فداه و تمامی فقها و زعمای شیعه تسلیت عرض می‌نماییم .

 

و یادآور می‌شویم که اگر از خواب بیدار نشویم و این سکوت شکسته نشود و با انحراف و منحرفین مبارزه نشود این خواب به مرگ مبدل می‌شود و ایران به آندلسی دیگر. و ما علی الرسول الا البلاغ.

 


اصفهان ـ مدرسه‌ی صدر بازار   

علی صافی اصفهانی       

اول ربیع الثانی 1432     

 

تذکر: فایل صوتی جلسه ی مذکور موجود است.

درباره ما

آیت الله علی صافی اصفهانی اصول فقه را نزد مرحوم آیت ا... صالحی. حاشیه ملاعبدا... را نزد آقای خسرو شاهی. منظومه را نزد آیت ا... انصاری شیرازی. معالم را نزد استاد مدرس افغانی تلمذ کردند. لمعه را اکثراً نزد مرحوم آیت ا... وجدانی فخر و مقداری را نزد مرحوم آیت ا... ذهنی تهرانی تلمذ نمودند. رسائل را نزد آیت ا... اعتمادی خواندندد.

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon-  اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، کوچه شماره 9، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

mail-black  

     

telephone  32317981 ، 03132317982

printer2  32317983