wrapper

سرتیتر مطالب

متن پیام حضرت آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی مدرس عالی حوزه ی علمیه ی اصفهان

به مردم فریدونکنار به مناسبت بازگشت آیت الله حسنی از بیمارستان

hasani

بسمه تعالی

حضور محترم عزیز مکرم فخر الشیعه و مروج الشریعه حضرت بندگان آیت الله حاج سید حسن حسنی دامت برکاته

با ابلاغ سلام و تحیات وافره و آرزوی سلامتی کامل برای حضرتعالی

اینجانب پس از استفسار از حال مبارک با خبر شدیم الحمدلله الطاف خفیه خداوند متعال باز هم شامل حال ما و حوزه های علمیه ی شیعه و مردم مهربان و عالم دوست آن سامان شد و نعمت صحت و سلامتی نسبی را در وجود ذیجود حضرتعالی مرحمت فرمود و الشکر علی ما انعم. ما و جمع زیادی از مؤمنین اصفهان بابت این نعمت بزرگ، خدای را سپاس گفتیم و خواهیم گفت کما این که چندی پیش پس از تماس تلفنی در بیمارستان بعثت تهران و جویا شدن احوال شریف در مسجد صاحب بن عباد اصفهان همراه با جمع کثیری از مؤمنین برای صحت و سلامتی شما دعا کردیم، دعای همیشگی ما این است که ان شاءالله سالیان دراز سایه ی پر برکت شما بر سر مردم مازندران مستدام باشد و همواره مایه ی عزت و آبروی اسلام و مسلمین مخصوصا حوزه های علمیه ی شیعه بوده باشید.

 

از زمانی که خبر بیماری حضرتعالی به بنده رسید حقیر کمترین در ساعات ثلث آخر شب و در مظان استجابت دعا مستمراً به دعا گویی انجام وظیفه می نمودم و با توسلات مداوم به حضرت سیدالشهدا علیه السلام شفای کامل و عاجل را برای آن جناب طلب می نمودم امید است مردم عزیز و حوزه های علمیه ی مازندران این فرصت بزرگ را از دست نداده و از این گوهر گرانبها نهایت استفاده را بنماید.

 

و اما سخنی هم با شما ای مردم عزیز و متدین فریدونکنار:

 

پس از عرض سلام و تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام،این بنده ی حقیر سراپا تقصیر لازم می دانم به عنوان پدری دلسوز نکته ای را خدمت همه ی شما عزیزان تذکر دهم که:

بدانید و آگاه باشید که دنیا با همه ی زیبائی هایش دیر یا زود سپری خواهد شد زیرک آن کسی است با امکاناتی که در اختیار دارد دنیای پس از مرگ و منزل ابدی خود را آرایش دهد.

 

خداوند نعمت وجود شخصیتی بزرگ (که در آسمانها به مراتب بزرگتر است[1]) را به شما ارزانی داشته تا شما را آزمایش کند لیبلوکم ایکم احسن عملا آیت الله حسنی سیدی جلیل القدر از بیت نبوت و رسالت و عالمی محقق و مدقق از دانشگاه بزرگ امام صادق علیه السلام و در صراط مستقیم امیر مؤمنان علیه السلام، شخصیتی که جمالش به طاعت خدا روشن شده است و ضمیرش به محبت او و قلبش به معرفت او و روحش به مشاهده ی او و سرّش به اتصال با او اللهم نور ظاهری بطاعتک و باطنی بمجبتک و قلبی بمعرفتک و روحی بمشاهدتک و سّری باستقلال اتصال حضرتک یا ذالجلال و الاکرام .

 

آری وجود این چنین شخصیتی در آن دیار بسیار مغتنم و عزیز است، عالم جلیلی که نجف و قم به او محتاج است اما بی رغبتی به دنیا و حالت کَفّ نفس و گریز از تبرّز و ترئس موجب شد که در کنار شما مردم عزیز فریدونکنار مسکن گزیند. لذا لازم است که ایشان را هر چه بیشتر ارج نهید و حضور این بزرگوار را در میان خود قدر بدانید.

 

مبادا که او در کنار شما عزیزان احساس غربت کند و به دردهای دل جدش امیرالمؤمنین گرفتار شود که فرمود: به بلای مردمی مبتلا شده ام که نه یاری ام می کنند و دعوتم را می پذیرند

«منیت بمن لا یطیع اذا أمرتُ ولا یجیب اذا دَعوتُ»

 

آیت الله حسنی بر خلاف مدعیان پرطمطراق بلندگو به دست امروزی، راهش واضح و روشن یعنی راه قرآن و عترت و لاغیر، آنان که از این راه حرکت می کنند و خود را و زندگیشان را و فرزندانشان را در زیر سایه ی علم و معنویت ایشان قرار می دهند سود کلانی خواهند برد و خداوند حافظ و نگهبان آنان است.

 

مسلکها واضح و سالکها رابح و مستودعها حافظ

 

اما افسوس که در دنیای ما ارزش واقعی نعمت ها با زوال آنها نمایان می گردد.

 

به شما مردم فریدونکنار سفارش می کنم آنان که در آرزوی گفتن لبیک به استغاثه ی حضرت سیدالشهدا علیه السلام هستند بیاری این فرزند غریبش برخیزند و از علوم و معنویت ایشان استفاده کنند و این بزرگوار را چونان جدش امیرالمؤمنین غریب و تنها نگذارند گرچه روح بزرگ این مرد بر اساس آموزه های مولایش علی علیه السلام با غربت و تنهایی مأنوس تر است زیرا که فرمود:‌ کن فی الدنیا کانک غریب او کعابر سبیل

 

اما شما بر تکلیف خود پایدار باشید و از این طریق دین قیم خدا را تقویت نمایید.

 

در پایان از خداوند متعال طول عمر با عزت و برکت مقرون به صحت و عافیت کامل را در زیر سایه ی حضرت ولی عصر(عج) برای آن بزرگوار و توفیقات روزافزون برای شما مردم عزیز فریدونکنار را خواستارم.

 

والسلام علیکم و رحمة الله برکاته 

16 محرم الحرام 1435    

حوزه ی علمیه ـ اصفهان    

علی صافی اصفهانی      

---------------------------------------------------------------

پی نوشت ها:

[1] . دعی فی ملکوت السموات عظیما

درباره ما

آیت الله علی صافی اصفهانی اصول فقه را نزد مرحوم آیت ا... صالحی. حاشیه ملاعبدا... را نزد آقای خسرو شاهی. منظومه را نزد آیت ا... انصاری شیرازی. معالم را نزد استاد مدرس افغانی تلمذ کردند. لمعه را اکثراً نزد مرحوم آیت ا... وجدانی فخر و مقداری را نزد مرحوم آیت ا... ذهنی تهرانی تلمذ نمودند. رسائل را نزد آیت ا... اعتمادی خواندندد.

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon-  اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، کوچه شماره 9، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

mail-black  

     

telephone  32317981 ، 03132317982

printer2  32317983