wrapper

سرتیتر مطالب

مقالات

منتخبی از کتاب فضائل قرآن

منتخبی از کتاب فضائل قرآن

قرآن نور است، نوری است که ازمخزن لایزال ذات منورالنور به بندگان خاص الهی می ‏تابد، به هرکسی که تابید او را منور می‏ کند می‏ رسد به جائی که در اثر اعمال صالح و معاشرت و مجاورت با این منبع نور یعنی قرآن، انوار رحمت رحیمیه ‏ی الهی سراسر وجود این عبد صالح را فرا می‏گیرد وقتی غرق بحار انوار شد، آن وقت تولدی دوباره پیدا می‌کند «یخرجهم من الظلمات الی النور» یعنی از رحم کور و کر طبیعت نادان و دنیای ظلمانی بیرون آمده حیات طیبه ‏اش می‌دهند «من عمل صالحاً من ذکرا وانثی فلنحیینه حیاتاً طیٌبه» مداومت در عمل صالح همراه با اعتصام به حق «ومن یعتصم بالله فقد هدی الی صراط مستقیم» انسان را به حدی از کمال می‌رساند که:

ادامه مطلب...

ویژه بیستمین سالگرد ارتحال عارف قرآنی، علامه فقیه آیت الله حسن صافی اصفهانی (قدس سره)

بسم الله الرحمن الرحیم 

ویژه بیستمین سالگرد ارتحال عارف قرآنی، علامه فقیه آیت الله صافی اصفهانی (قدس سره)

قلم بی تابی می کند که به پاس بیش از نیم قرن خدمات علمی به علمداران علم و طالبان آن و رشحات قدوسی به قدیسان و سالکان راه قدس و مربی گری جسم و جان این فرزند پریشان احوال، جلوه ای از جلوات وجودی این نادره ی دوران و دریای خروشان را به وصف بنشاند، نه این قلم که قلم آفرینش هم بی تاب است.

ادامه مطلب...

عاشورا، فریاد بلند مقاومت در برابر تحریف اسلام است

عاشورا، فریاد بلند مقاومت در برابر تحریف اسلام است

عاشورا فریادی علیه بی تفاوتی و بی طرفی در جنگ های حق و باطل سراسر تاریخ است، جنگ های نظامی و اعتقادی و تهاجمات فرهنگی علیه قرآن و سنت و سیره ی پیامبر عظیم الشأن اسلام و اهل بیت طاهرینش علیهم السلام

ادامه مطلب...

سیر و سلوک در قرآن و عترت

سیر و سلوک در عرفان قرآن و عترت 

وَ أَنَّ هَاذَا صرَِاطِى مُسْتَقِيمًا فَاتَّبِعُوهُ وَ لَا تَتَّبِعُواْ السُّبُلَ فَتَفَرَّقَ بِكُمْ عَن سَبِيلِهِ ذَالِكُمْ وَصَّئكُم بِهِ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ»(1)

و این است راه من که مستقیم است پس آن را پیروی کنید و از راه‌های انحرافی متابعت نکنید که شما را از راه حق پراکنده و دور می‌سازد. این چیزی است که خداوند شما را به آن سفارش می‌کند شاید پرهیزکار شوید.

ادامه مطلب...

طریق حق در سیر و سلوک

طریق حق در سیر و سلوک

مرحوم آیت الله صافی در مورد روش و طریقه سیر و سلوک خودشان، داستانی دارند که برای بعضی از شاگردان خود در اصفهان نقل کرده اند.

چند سال قبل از ارتحال ایشان هم، آن را برای بنده و یکی از طلاب قم که از رفقای بنده است نقل کرده بودند.

ادامه مطلب...

یک وصله ی نارنگ از جانب صوفیه و عارف نمایان به آیت الله صافی (ره)

یک وصله ی نارنگ از جانب صوفیه و عارف نمایان به آیت الله صافی(ره) 

چکیده: نویسنده در این مقاله به توضیح و تبیین شعری که مرحوم آیت الله صافی در آخر شرح حال خود آورده اند پرداخته است این مقاله در جواب آن اشخاصی است که با علم مخالفت می کنند و علم را سدّ راه تکامل انسان می دانند و معتقدند که عارف باید جاهل باشد و از علم دوری گزیند و برای اثبات این عقیده از شخصیت مرحوم آیت الله صافی استفاده کرده و به وسیله ی همین شعر آن مرحوم را با خود هم عقیده دانسته و می گویند آیت الله صافی هم از تحصیل علم پشیمان شده بود. نویسنده به این نکته اشاره می کند که مراد مرحوم آیت الله صافی از این بیت شعر در محضر حق بودن و با اخلاص کار کردن است نه درس نخواندن و در جهل به سر بردن.  

ادامه مطلب...

واقعه غدیــر

 واقعه غـدیـــر

در سال دهم هجری یعنی اواخر عمر شریف پیامبر اکرم، رسول خدا (صلوات الله علیه و اله) عازم سفر حج شدند، در مدینه اعلام شد که امسال رسول خدا در مراسم حج شرکت می کنند. هر کس مایل است همراه پیامبر حرکت کند.

ادامه مطلب...

حالات آیت الله حسن صافی اصفهانی (ره)

حالات آیت الله حسن صافی اصفهانی (ره) 

قلم بی تابی می کند که به پاس بیش از نیم قرن خدمات علمی به علمداران علم و طالبان آن و رشحات قدوسی به قدیسان و سالکان راه قدس و مربی گری جسم وجان این فرزند پریشان احوال، جلوه ای از جلوات وجودی این نادره ی دوران و دریای خروشان را به وصف بنشاند، نه این قلم که قلم آفرینش هم بی تاب اوست.

ادامه مطلب...

درباره ما

آیت الله علی صافی اصفهانی اصول فقه را نزد مرحوم آیت ا... صالحی. حاشیه ملاعبدا... را نزد آقای خسرو شاهی. منظومه را نزد آیت ا... انصاری شیرازی. معالم را نزد استاد مدرس افغانی تلمذ کردند. لمعه را اکثراً نزد مرحوم آیت ا... وجدانی فخر و مقداری را نزد مرحوم آیت ا... ذهنی تهرانی تلمذ نمودند. رسائل را نزد آیت ا... اعتمادی خواندندد.

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon-  اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، کوچه شماره 9، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

mail-black  

     

telephone  32317981 ، 03132317982

printer2  32317983