wrapper

سرتیتر مطالب

سخن آخر

آنچه گفتیم و نوشتیم سخن از صداقت و شهادت بود لکن در پایان این کتاب وظیفه خود می‌دانم از مجموعه‌ی محترم دارالصادق اصفهان به سرپرستی حضرت آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی که با هدایتهای ایشان این کتاب چاپ و منتشر شد تشکر کنم، ایشان با آن همه مسئولیت‌های سنگین و طاقت فرسا از تدریس، تألیف، پاسخ به مسائل شرعی و شبهات اعتقادی، مراجعات مردمی و نظارت دقیق و مستمر بر فصلنامه گرانسنگ نورالصادق، زحمات تنظیم و چاپ و نشر این کتاب را نیز قبول کردند.

 در این دوران وانفسا که دانشمندنمایان از حوزه و دانشگاه مدافع فلسفه یونان باستان که از ارسطوی بت پرست سرچشمه گرفته است و عرفان وارداتی و التقاطی می‌باشند و شاید بعضاً ندانسته مدافع تهاجم فرهنگی، آن هم به ایمان و اعتقادات اصیل مردم و در مبارزه با وحی و قرآن و عترت می‌باشند و صریحاً با هزار برچسب می‌خواهند این تراوشات فکری نابخردانه خود را به نام حکمت اسلامی بخورد جامعه بدهند و متأسفانه از بیت المال بودجه های سنگینی در اختیار آنان می‌باشد، آری در چنین روزگاری تنها فردی که با بضاعت بسیار اندک مادی، قهرمانانه جلوی این شبیخونهای فرهنگی که میراث بنی امیه و بنی العباس می‌باشد ایستاده است و مقاومت می‌کند آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی می‌باشد. ایشان با تأسیس مجموعه‌ی دارالصادق و مجله‌ی نورالصادق که به جرئت می‌توان گفت تنها فصلنامه علمی، فرهنگی، تخصصی است که در نقد فلسفه و عرفان التقاطی در کمال شهامت به صورت بسیار شفاف در سطح کشور منتشر می‌شود، مردانه به دفاع از قرآن و عترت و حدیث ثقلین پرداخته که اکثر مراجع عظام شیعه آن را تأیید و شجاعت و پشتکار او را تبریک گفته‌اند.

babae

 

 در هر حال، معظم‌له با آن همه گرفتاری‌ها و تهاجم‌های پیروان عرفان التقاطی و در تنگنا قرار گرفتن‌ها در عین حال با مهر و عطوفت از امکانات بسیار اندک خود اینجانب را مورد لطف قرار دادند و هدایت وکمک بی‌دریغ ایشان موجب گردید که این خاطرات تدوین گردد و اگر این هدایت و مهر پدرانه نبود همانند 20 سالی که گذشت این رویدادها وخاطره‌ها به زندان فراموشی سپرده و دفن می‌شد.

 

شاید این جزوه ناچیز انگیزه‌ای گردد تا حماسه‌های همیشه جاوید شهدای جنگ تحمیلی ـ که بعضاً یادآور فداکاری و شجاعت یاوران حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) آن نور افکن هدایت و کشتی نجات می‌باشد ـ خفتگان جامعه مذهبی ما را بیدار کند و مشتی محکم به دهان استعمارگران شرق و غرب زند و مسلمین را از خواب غفلت و نعشه‌ی حشیش گونه صوفی مسلکان و غرب زدگان و بیگانه پرستان در علوم بشری بیدار و به ریسمان الهی وصل و با هدایت‌ها و راهنمایی‌های قرآن و مفسرین واقعی آن یعنی 14 معصوم(علیهم السلام) که به عالم غیب و وحی متصلند آشنا سازد.


و چه زیباست به بهانه این خاطرات، فصلنامه نورالصادق و سایر محصولات دارالصادق را هرچند نایاب است به طالبان حق و حقیقت و هدایت واقعی رهنمون شوم. اگر واقعاً کسی تشنه معارف اهل بیت باشد بهر طریقی آنرا می‌یابد و جگر سوخته‌ی خود را از این چشمه سار زلال سیراب می‌کند و من مطمئن هستم گمنامان هیئت تحریریه دارالصادق و سایر اعضای آن آماده هر گونه خدمت در راه تبیین و معارف اهل بیت(علیهم السلام) می‌باشند و تشنگان علوم قرآن و عترت را سقایت می‌کنند. ان شا الله.

 

اصفهان - مسیح مدرسی          

18/10/1389       

درباره ما

آیت الله علی صافی اصفهانی اصول فقه را نزد مرحوم آیت ا... صالحی. حاشیه ملاعبدا... را نزد آقای خسرو شاهی. منظومه را نزد آیت ا... انصاری شیرازی. معالم را نزد استاد مدرس افغانی تلمذ کردند. لمعه را اکثراً نزد مرحوم آیت ا... وجدانی فخر و مقداری را نزد مرحوم آیت ا... ذهنی تهرانی تلمذ نمودند. رسائل را نزد آیت ا... اعتمادی خواندندد.

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon-  اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، کوچه شماره 9، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

mail-black  

     

telephone  32317981 ، 03132317982

printer2  32317983