wrapper

سرتیتر مطالب

خاطرات

نظر آیت الله العظمی حاج شیخ حسن صافی اصفهانی در مورد روش اعتقادی فرزندشان آیت الله حاج شیخ علی صافی و بطور کلی طرز تفکر دارالصادق(ع)

 
در این جا نظر مبارک مرحوم آیت الله العظمی حاج شیخ حسن صافی(رحمة الله) را در مورد فلسفه و عرفان و به طور کلی طرز تفکر دارالصادق(ع) که تحت اشراف و سرپرستی فرزند فاضل و محقق  ایشان اداره می شود که مجله ی نورالصادق یکی از فعالیت های این مجموعه می باشد بیان می نماییم تا خوانندگان عزیز و حق طلبان مخصوصا دشمنان دانا و دوستان نادان و بیتقوای مرحوم آیت الله صافی بدانند که تهمت صوفیگری به علما و بزرگان دین از سوی پیروان فلسفه و عرفان همیشه بوده و خواهد بود مخصوصا که پس از این که عالمی با نفوذ از دنیا برود این شایعات و تهمت ها شدیدتر می شود لذا باید مراقب بود که دشمنان مکتب وحی نتوانند از این طریق به مکتب امام صادق ضربه ای وارد نمایند.

ادامه مطلب...

خاطره ای از مرحوم پدر در مورد امدادهای غیبی در مسیر سیر و سلوک

خاطره ای از مرحوم پدر در مورد
امدادهای غیبی در مسیر سیر و سلوک

 


مرحوم آیت الله صافی در مورد روش و طریقه سیر و سلوک خودشان، داستانی دارند که برای بعضی از شاگردان خود در اصفهان نقل کرده اند.

ادامه مطلب...

خاطره ی آیت الله علی صافی از مقدمات اولین سفر حج با پدر

 

مدت ها بود که هوای مکه و مدینه در سرم افتاده بود برای دیدار کعبه و رکن و مقام دلم پر می کشید. آرزوی زیارت رسول خدا (صلوات الله علیه و اله) و فرزندانش خواب و آرام را از من گرفته بود و حتی دلم می خواست آسمان مدینه و شب ها و ستاره هایش را ببینم که آیا این صحیح است که می گویند هر کجا بروی آسمان همان رنگ است یا آسمان مدینه آب و رنگ دیگری دارد؟!

ادامه مطلب...

خاطره ای از دیدار با امام زمان (عج) در مسجد سهله

مسجد سهله و مائده ی آسمانی

ازصدای سخن عشق ندیدم خوشتر            یادگاری که در این گنبد دوار بماند 

 

***

ادامه مطلب...

خاطره آیت الله علی صافی از پدر در مورد چگونگی ورود به حوزه علمیه

 

خاطره ی آیت الله حاج شیخ علی صافی از پدر در مورد چگونگی ورود به حوزه ی علمیه ورود به وادی مقدّس « فاخلع نعلیک إنّک بالواد المقدّس طوی»[1].

این جانب در زمانی که کلاس ششم نظام قدیم را در دبیرستان می گذراندم، امتحانات آخر سال را با موفقیت بسیار خوب به اتمام رساندم، فقط دو یا سه ماده ی درسی باقی مانده بود که تمام کنم و مدرک دیپلم را بگیرم. در ضمن، امتحان اعزام به خارج از کشور را هم در دانشگاه تهران داده بودم و قبول هم شده بودم، فقط منتظر مدرک دیپلم بودم تا مدارک اعزام بنده به خارج از کشور برای ادامه ی تحصیل کامل شود.

ادامه مطلب...

ختم زیارت عاشورا و باز شدن گره ی کور زندگی

 

داستانی غم انگیز از یک پدر و پسر، اما با نتیجه ای خوش و آرام بخش


((إن مع العسر یسرا)) (2)

ادامه مطلب...

خاطره ای از آیت الله حاج شیخ علی صافی اصفهانی درباره ی کتاب مثنوی

 

اینجانب در زمان طاغوت که به دبیرستان می رفتم گاهی از طرف دبیرستان عده ای از محصلین زبده را برای دیدن و آشنا شدن با بعضی از مراکز فرهنگی و سیاسی کشور به آن مراکز می بردند، یکی از آن مراکز کنسولگری شوروی در اصفهان بود که بنده هم یک روزی از طرف دبیرستان به عنوان یکی از دعوت شدگان با عده ای از محصلین دیگر برای بازید از کنسولگری شوروی به آنجا رفتیم.

ادامه مطلب...

خاطره ی آیت الله علی صافی از آخرین لحظه زندگی پدر در بیمارستان الزهراء

حکایت عطر فرح بخش

 

« اگر در یک قلب تربیت شده نور علم وارد شود عطرش همه جا را فرا می گیرد»

 

خاطره ای شیرین در اوج پریشانی از زبان پزشکان وهمراهان آقا:

ادامه مطلب...

درباره ما

آیت الله علی صافی اصفهانی اصول فقه را نزد مرحوم آیت ا... صالحی. حاشیه ملاعبدا... را نزد آقای خسرو شاهی. منظومه را نزد آیت ا... انصاری شیرازی. معالم را نزد استاد مدرس افغانی تلمذ کردند. لمعه را اکثراً نزد مرحوم آیت ا... وجدانی فخر و مقداری را نزد مرحوم آیت ا... ذهنی تهرانی تلمذ نمودند. رسائل را نزد آیت ا... اعتمادی خواندندد.

ادامه مطلب...

تماس با ما

home-icon-  اصفهان، چهارراه عسگریه ، خیابان صغیر اصفهانی ، کوچه شماره 9، پلاک 70 ، دارالصادق اصفهان

mail-black  

     

telephone  32317981 ، 03132317982

printer2  32317983